Tytuł projektu

1989IKONA30LECIA2019

Międzynarodowy konkurs „Ikona 30-lecia – wolność i solidarność” #ikona30

Szukamy fotograficznej „Ikony 30-lecia”

W tym roku obchodzimy 30-lecie przełomu 89 roku w Polsce. Wspólnie z fotografami szukamy obrazu, który stanie się symbolem tych trzech dekad przemian. 
Zdjęcie-ikona może dotyczyć pojedynczego wydarzenia, procesu społecznego, osoby lub grupy osób, przestrzeni, architektury czy kultury. Chcemy znaleźć symboliczne ujęcie tych przemian. 
Zapraszamy do tej podróży fotografów z Polski i z zagranicy, agencje fotograficzne, a także spadkobierców autorów, którzy już odeszli. Wiemy, że wymagać to będzie często żmudnej pracy, przejrzenia archiwów i być może nawet odkrycia zdjęcia dotąd niepublikowanego. Naszym celem jest, by na końcu tej drogi została wybrana ikona, która stanie się także impulsem do dyskusji o najnowszej historii. 
Ikonę 30-lecia wyłoni międzynarodowe jury. Nagrodą dla laureata jest 30 000 zł oraz polska i międzynarodowa promocja zdjęcia. 
Współorganizatorami konkursu są Dom Spotkań z Historią i Press Club Polska. Konkurs „Ikona 30-lecia” odbywa się pod patronatem International Association of Press Clubs (IAPC).

Źródło: http://ikona30lecia.pl/

Miejsce: Biuro Organizacyjne Konkursu mieści się w siedzibie Press Club Polska

Data: 13 maja 2019

Nazwa organizacji: Dom Spotkań z Historią, Press Club Polska

Adres: Aleje Ujazdowskie 6A, Warszawa

E-mail: info@ikona30lecia.pl

Strona internetowa: zobacz

Rodzaj działalności: Konkurs

Partnerzy: International Association of Press Clubs (IAPC)