Tytuł projektu

W obronie godności i wolności 1918 – 1956

Instytutu Nauk Historycznych UKSW zaprasza do wzięcia udziału w konferencji pt. „Od niepodległości do niepodległości 1795 – 1918 – 1989: W obronie godności i wolności 1918 – 1956”, która odbędzie się 24 października 2019r.

Tematyka konferencji dotyczyć będzie działań jednostek, a także całego narodu, w obronie polskiej państwowości i kultury przed licznymi zagrożeniami z lat 1918-1956. Chcemy ukazać postacie, które oddały dla sprawy polskiej wszystko co najcenniejsze – życie; a także te, które poddały się wrogowi, przyjmując jego warunki. Chcemy ukazać całe spektrum postaci, jak również ich stosunek do panującego niebezpieczeństwa.

Planujemy podzielić obrady konferencyjne na pięć paneli. W każdym panelu będzie uczestniczył ekspert (pracownik INH UKSW) pełniący funkcję opiniotwórczą. Ocena merytoryczna referatów odbywać się będzie pod koniec każdego panelu. Ekspertami będą prof. Wiesław Jan Wysocki, prof. Janusz Odziemkowski, ks. prof. Dominik Zamiatała oraz prof. Jan Żaryn.

Każdy referat powinien poruszać wskazaną w tytule tematykę i trwać ok. 15 minut. Na Państwa abstrakty czekamy do 11 października b.r. Prosimy wysyłać je na adres e-mail: konferencja.niepodleglosc@gmail.com. Zgłoszenia powinny zawierać: dane osoby zgłaszającej (imię, nazwisko, kierunek, uczelnia, adres e-mail do kontaktu), afiliację, temat wystąpienia i abstrakt do 10 000 znaków (wraz ze spacjami) oraz podaną bibliografią z wykazanymi źródłami.

Więcej TUTAJ

Miejsce: Warszawa, Centrum Nauki Kopernik

Data: 24 października 2019

Nazwa organizacji: Instytutu Nauk Historycznych UKSW

E-mail: konferencja.niepodleglosc@gmail.com

Strona internetowa: zobacz