„Wolność – kocham, rozumiem, szanuję” obchody w Witkowie


Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły było inicjatorem obchodów 30 rocznicy wolnych wyborów z 4 czerwca 1989 r. gminie Witkowo.

We wtorek 4 czerwca Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły zainaugurowało projekt „Wolność – kocham, rozumiem, szanuję” prowadzony we współpracy z Muzeum Historii Polski w ramach programu „Patriotyzm Jutra”. Projekt zakłada szereg inicjatyw takich jak happeningi, tworzenie filmów i inscenizacji a jego finał będzie można obejrzeć pod koniec września.


Uroczyste rozpoczęcie miało miejsce w szkołach na terenie miasta poprzez symboliczne posadzenie dębów wolności. Każdy z dębów otrzymał imię na cześć ówczesnych inicjatorów zmian ustrojowych: „Lech”, „Tadeusz” i „Jacek”. Do wtorkowych obchodów czynnie włączyły się rady rodziców, nauczyciele, dyrekcje szkół oraz lokalni przedsiębiorcy i osoby prywatne.

Źródło: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2037681019867861&id=1598571307112170

Festyn z okazji 30. rocznicy wolnych wyborów z 4 czerwca 1989

Miasto Giżycko włączając się w obchody 30. rocznicy Wolnych Wyborów z 4 czerwca 1989 zaprasza wszystkich giżycczan i sympatyków naszego miasta na festyn. Gwarantowane atrakcje dla całych rodzin, m.in. ciekawe prelekcje, animacje dla dzieci, dmuchańce, występy artystyczne.

Na festyn zaprasza Burmistrz Giżycka Wojciech Karol Iwaszkiewicz.

       Program:

Więcej informacji TUTAJ

Święto Wolności i Solidarności #obchodygdansk

Trzydzieści lat temu, 4 czerwca, odbyły się w Polsce pierwsze częściowo wolne wybory. Zwyciężyła demokracja i narodziło się społeczeństwo obywatelskie – świadome, aktywne i solidarne.

Chcemy świętować ten czas – być razem. Przed nami m.in. wspólne świąteczne śniadanie, debaty, warsztaty, koncerty, spotkania autorskie i projekcje filmowe, będziemy czytać bajki i poezję. Przyjazd zapowiedzieli m.in. uczestnicy obrad Okrągłego Stołu, kandydaci na posłów i senatorów podczas czerwcowych wyborów w 1989 roku, ale też aktywiści organizacji pozarządowych.

Naszym zamierzeniem jest, aby to święto obejmowało swoim zasięgiem nie tylko cały Gdańsk, ale również wszystkie polskie miasta. Aby miało jak najbardziej oddolny i wspólnotowy charakter, aby świętowanie odbywało się wszędzie, blisko każdego z nas, w sposób spontaniczny i radosny, włączający wszystkich Polaków. Dlatego też pragniemy zaprosić Państwa do włączenia się w obchody święta 4 czerwca. Demokracja to wspólna sprawa, a trzydzieści lat wolności to sukces nas wszystkich. Zapraszamy do Gdańska!

DATY: 1–11 czerwca 2019

PROGRAM GŁÓWNY:

Koncerty główne | Plac Zebrań Ludowych #obchodygdansk

Okrągły stół | przy fontannach ECS #obchodygdansk

Strefa Społeczna | przy Sali BHP #obchodygdansk

Piknik sąsiedzki | Skwer Świętopełka #obchodygdansk

Wystawa stała | ECS #obchodygdansk

Czytelnia Wolności | Plac Kobzdeja #obchodygdansk

Symfonia Szacunku | Ogród Zimowy ECS #obchodygdansk

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE:

✦ Koncert Nagrobki | NOMUS Nowe Muzeum Sztuki w Gdańsku
✦ Łąka wolności przed Hotelem Gryf
✦ Oddaj głos | instalacja artystyczna Nadbałtyckie Centrum Kultury
✦ Budowanie wspólnoty. Gdańsk Pawła Adamowicza | wystawa Muzeum Gdańska
Kino Żak / Polskie kino przełomu / 31 maja – 6 czerwca 2019
✦ Miasto i sztuka | outdoorowa kampania społeczna Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia
Michał Szlaga – Fotografowałem polskiego króla – wernisaż
Bakalie Wolności – Edycja specjalna

DOKŁADNY PROGRAM OBCHODÓW http://2019gdansk.pl

Rok Wolności
Przegląd prywatności

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o ciasteczkach są przechowywane w przeglądarce i wykonują funkcje takie jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.