Święto Wolności
4 czerwca zapraszamy na obchody 30-tej rocznicy wyborów z 1989 roku, które odbędą się na Placu Konstytucji 4 w Warsztacie Warszawskim.
9:30-11:30 Warsztat dla starszych i młodzieży
Temat: Porozmawiajmy o Wolności!
Chcemy rozmawiać o tym co działo się w Polsce 30 lat temu, jakie problemy z wolnością mamy dziś i co nas czeka w perspektywie kolejnych 30 lat. Udział zapowiedziała uczestniczka Powstania Warszawskiego – Pani Wanda Traczyk-Stawska, pseudonim „Pączek”.
Warsztat poprowadzą: Marta Zawilińska, Sylwia Grochowska i Jacek Michałowski (Inicjatywa 30. Rok Wolności)
12.00 Odśpiewanie Hymnu Reczpospolitej Polskiej
12:15-14:15 Debata ideowa młodych think tanków
Temat: Wolność wczoraj, dziś, jutro?
Samorządność, demokracja, prawa człowieka, otwarcie na zachód, wolny rynek to postulaty, które na sztandarach miało pokolenie Solidarności w latach 80-tych. Czy te wartości są nadal aktualne? Czy udało się je zrealizować? Debatować o tym będą, z perspektywy 30-stu lat od przełomowych wyborów z 4 czerwca 1989 roku, przedstawiciele młodych think tanków, reprezentujący różne oblicza ideowe.
Prowadzący debatę: Mateusz Luft (Kontakt)
Uczestnicy debaty:
Helena Anna Jedrzejczak (Kultura Liberalna)
Karolina Zioło-Pużuk (Centrum im. Daszyńskiego)
Jakub Majmurek (Krytyka Polityczna)
Piotr Trudnowski (Klub Jagielloński)
15:00-17:00 Panel dyskusyjny o przyszłości.
Temat: Warszawa, Polska, Europa – 4 czerwca 2049 rok?
Jak zmieni się Europa i Polska za 30 lat? Czy Unia Europejska zamieni się w superpaństwo, czy też przepoczwarzy się rywalizujące ze sobą kraje?
Prowadzący panel: red. Roman Imielski (Gazeta Wyborcza)
Uczestnicy:
Paweł Rabiej, Wiceprezydent Warszawy
Sylwia Gregorczyk-Abram, Wolne Sądy
Karolina Zbytniewska, EURACTIV.pl
Tomasz Słomka, Uniwersytet Warszawski
18:30-20.00 Toast za Wolność (Projekt:Polska)
20:00-21:30 Koncert miejski na Pl. Defilad (Dom Spotkań z Historią)
Wieczorem odbędą się Potańcówki Wolności w całym mieście i nie tylko!
patrz: https://rokwolnosci.pl/potancowki-wolnosci/ lub na FB @zatanczymy
Projekt koordynują: Ada Bieniek i Marta Zawiślińska (Inicjatywa 30. Rok Wolności)
Potańcówki Wolności
Możemy świętować. Chcemy robić to razem, tworząc wspólną przestrzeń dla wyrażania radości z wolności.
4 czerwca byłeś na wyborach? A może twoje dzieci właśnie zdały maturę? Może urodziłeś się w ‘89? Albo znasz wolność od zawsze, a czerwiec kojarzysz z wakacjami?
4 czerwca chcemy cieszyć się razem – na dancingu, potańcówce, domówce, imprezie czy brutażu.
Ty też masz wybór: tańcz, słuchaj, śpiewaj, wspominaj, rozmawiaj – świętuj!

WARSZAWA
Wozownia, Plac Trzech Krzyży 16 (wejście od ul. Nowy Świat)
Plan B, Al. Wyzwolenia 18 (przy Placu Zbawiciela)
Cuda Na Kiju, Nowy Świat 6/12
Hala Koszyki, ul. Koszykowa 63
BarKa, skwer im. Tadeusza Kahla
Plac Zabaw, Bulwar B. Grzymały-Siedleckiego
Barka Wisława, Bulwar B. Grzymały-Siedleckiego
Klub Komediowy, ul. Nowowiejska 1
Klub Muzyczny Piwnica pod Harendą, Krakowskie Przedmieście 4/6
Niepodległa. Miejsce spotkań, Al. Ujazdowskie 4 (w parku Łazienki Królewskie)
Barka Wynurzenie, Bulwar B. Grzymały-Siedleckiego
Groole , ul. Śniadeckich 8
BIAŁYSTOK
Cechowa, ul. Warszawska 6
Zmiana Klimatu , ul. Warszawska 6
ŁÓDŹ
KRAKÓW
LostBar, ul. Szewska 20
GDAŃSK
https://2019gdansk.pl/ ul. Świętojańska 66