Dzień Wolności i Praw Obywatelskich w Suwałkach
Prezydent Miasta Suwałk Czesław Renkiewicz oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Suwałkach Zdzisław Przełomiec serdecznie zapraszają na uroczystość 30. rocznicy wolnych wyborów do Senatu i częściowo wolnych do Sejmu 4 czerwca 1989 roku – Dzień Wolności i Praw Obywatelskich. Wydarzenie odbędzie się 3 i 4 czerwca 2019 r. w Suwałkach.
PROGRAM
Poniedziałek, 3.06
– godz. 19:00, Sala Kameralna, Suwalski Ośrodek Kultury. Wstęp wolny.
Widowisko narracyjne „Sól ziemi. Obywatele”, scenariusz i narracja: Małgorzata Litwinowicz, muzyka: Jolanta Kossakowska
Wtorek, 4.06
– godz. 10:00, park Konstytucji 3 Maja. Wstęp wolny.
Uroczystość przy Dębie Wolności, wystąpienia okolicznościowe i złożenie kwiatów
– godz. 10:35, Sala Kameralna SOK, Wstęp wolny.
- oficjalne otwarcie wystawy przez Prezydenta Miasta Suwałk , kącik wspomnień z lat 80-tych (stoisko stylizowane na sklep oraz bar z wyrobami garmażeryjnymi, degustacja)
- prezentacja filmu „Nie śpij, bo cię przegłosują” (godz. 11:00)
- prezentacja archiwalnych materiałów związanych z lokalnymi wydarzeniami z kampanii wyborczej do parlamentu w 1989 roku (godz. 11:15)
- recital Grzegorza Kucharzewskiego „Pieśni wolności i solidarności” (godz. 11:30)
- zakończenie (12:15)
Więcej informacji znajdziecie TUTAJ.