„Przez PRL do wolności” – wystawa w SP nr 8 w Świdnicy

Chcąc upamiętnić 30. rocznicę częściowo wolnych, demokratycznych wyborów z 4 czerwca 1989 r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Świdnicy pod kierunkiem swojej nauczycielki historii przygotowali niezwykłą wystawę.

Jej otwarcie zaplanowano na 4 czerwca o godzinie 13.00 w auli szkoły przy ul. Wałbrzyskiej w Świdnicy.

Wystawa będzie żywą lekcją historii, szczególnie dla najmłodszych świdniczan. Będzie można zobaczyć między innymi autentyczny mundur ORMO, koszulę więzienną internowanego świdniczanina Marka Kowalskiego, podziemne ulotki i prasę Solidarnościową, sprzęt muzyczny  oraz kolekcje opakowań po zapałkach.

Wystawa jest przypomnieniem klimatu lat 80-tych. Dla pokolenia obecnych 40, 50, 60-latków jest punktem odniesienia do diametralnie innej, miejmy nadzieję lepszej rzeczywistości. Dla najmłodszych natomiast jest uobecnieniem tego, z czym musieli mierzyć się ich rodzice i dziadkowie.

Wielkim zaangażowaniem przy tworzeniu tej wystawy i udostępnieniu rekwizytów na niej pokazanych wykazali się uczniowie, ich rodzice, nauczyciele, społeczność Świdnicy, byli działacze Solidarności. Osobom i grupom zainteresowanym szkoła udostępni zwiedzanie wystawy po wcześniejszym kontakcie telefonicznym z  Marzeną Ziębą (tel. 504 41 97 95).

Więcej o wystawie TUTAJ.

Rok Wolności
Przegląd prywatności

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o ciasteczkach są przechowywane w przeglądarce i wykonują funkcje takie jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.