Państwo polskie po trzydziestu latach – ewolucja ustroju

W czerwcu 2019 roku mija 30 lat od wyborów 4 czerwca 1989 roku. Zapoczątkowały one przełom ustrojowy w bloku sowieckim, w tym w Polsce.

Jest to dogodny moment, by dokonać bilansu transformacyjnych sukcesów i porażek. Celem konferencji jest dokonanie oceny stanu polskiego państwa z „lotu ptaka”, z naciskiem na dziedziny rozstrzygające o jakości rządów, mające znaczący wpływ na życie obywateli i rozwój gospodarki.

O przedstawienie referatów w poszczególnych sesjach poprosiliśmy uczonych o znaczącym dorobku akademickim.

Na dwudniową konferencję złoży się osiem sesji. Każda zawiera dwie dwudziestominutowe prezentacje oraz część dyskusyjną. Konferencję otworząsesje obejmujące stan władzy sądowniczej, ustawodawczej (legislacja), i władzy wykonawczej (administracja). Następne sesje będą poświęcone: samorządowi regionalnemu i lokalnemu, partiom i ruchom politycznym, oraz przemianom ustroju społeczno-gospodarczego.

Źródło: http://isppan.waw.pl/wp-content/uploads/2016/02/Państwo-polskie-po-trzydziestu-latach-ewolucja-ustroju.pdf?fbclid=IwAR3rcKiH7dvd0sGTankNgVyYBGVmeKrLsEs1ivqBRdpYA4yOWYGYv6QMvys

Rok Wolności
Przegląd prywatności

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o ciasteczkach są przechowywane w przeglądarce i wykonują funkcje takie jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.