„Wolność – kocham, rozumiem, szanuję” obchody w Witkowie


Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły było inicjatorem obchodów 30 rocznicy wolnych wyborów z 4 czerwca 1989 r. gminie Witkowo.

We wtorek 4 czerwca Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły zainaugurowało projekt „Wolność – kocham, rozumiem, szanuję” prowadzony we współpracy z Muzeum Historii Polski w ramach programu „Patriotyzm Jutra”. Projekt zakłada szereg inicjatyw takich jak happeningi, tworzenie filmów i inscenizacji a jego finał będzie można obejrzeć pod koniec września.


Uroczyste rozpoczęcie miało miejsce w szkołach na terenie miasta poprzez symboliczne posadzenie dębów wolności. Każdy z dębów otrzymał imię na cześć ówczesnych inicjatorów zmian ustrojowych: „Lech”, „Tadeusz” i „Jacek”. Do wtorkowych obchodów czynnie włączyły się rady rodziców, nauczyciele, dyrekcje szkół oraz lokalni przedsiębiorcy i osoby prywatne.

Źródło: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2037681019867861&id=1598571307112170

Rok Wolności
Przegląd prywatności

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o ciasteczkach są przechowywane w przeglądarce i wykonują funkcje takie jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.