Tytuł projektu

Biało-Czerwony Rajd Wolności z okazji 30. rocznicy wyborów z 1989 r.

Na rekreacyjną przejażdżkę rowerową połączoną z uczczeniem rocznicy wyborów czerwcowych z 1989 roku zaprosiła posłanka Platformy Obywatelskiej Marzena Okła Drewnowicz.

Coroczny Biało-Czerwony Rajd Rowerowy, na który zaprasza posłanka Marzena Okła-Drewnowicz, w tym roku wyjątkowo odbył się nie w Święto Flagi, a w 30. rocznicę wyborów parlamentarnych z czerwca 1989 roku.

Tym samym przyjął też inną, niż zwykle, nazwę – Biało-Czerwony Rajd Wolności. – W tym roku rajd wyjątkowo nie 2 maja. Łączymy go z rocznicą pierwszych wolnych wyborów. Droga do wolności nie był krótka i łatwa, więc nasz rajd też tym razem będzie dość długi i wymagający. Jedziemy do Starachowic – powiedziała posłanka.

Wśród kilkudziesięciu uczestników byli m.in. starosta skarżyski Artur Berus oraz przewodniczący rady miasta Leszek Golik.

Na mecie w Starachowicach do skarżyskich dołączyli rowerzyści z Ostrowca Świętokrzyskiego. Choć wszyscy mieli w nogach trochę kilometrów to humory dopisywały. Na nastroje na pewno wpływ miał też okazały rocznicowy tort.

Więcej TUTAJ

Miejsce: Skarżysko, Starachowice

Data: 4 czerwca 2019