Tytuł projektu

Przy stole na sofie | Solidarity Of Arts 2019 #odwaga

Nasz okrągły stół powstał z okazji 30 rocznicy wyborów 4 czerwca 1989 roku, kiedy Polki i Polacy przy urnach opowiedzieli się za demokracją.

Decyzję o pierwszych po 1945 roku częściowo wolnych wyborach podjęli przy Okrągłym Stole przedstawiciele opozycji i ówczesnej komunistycznej władzy. Przy Europejskim Centrum Solidarności stół stał się przestrzenią debaty, warsztatów i innych aktywności społecznych. Jego fragment w lipcu i sierpniu służy również animacjom społecznym w gdańskich dzielnicach.

Stół to najważniejszy mebel, jaki wynalazł człowiek. Łączy, wzmacnia relacje i wspiera porozumienie. Zapraszamy do naszego okrągłego stołu podczas Solidarity Of Arts 2019.

Odwaga
Odwaga jest przewodnią 11 już edycji festiwalu SOLIDARITY OF ARTS. Zaprosiliśmy do Gdańska artystów, którym przyświeca odwaga. A przejawia się nie tylko w poszukiwaniach twórczych, ale przede wszystkim w niezgodzie wobec zła i otwartym dialogu na temat niedostatków świata – ograniczeń praw człowieka, populizmu, nacjonalizmu, łamania zasad demokracji, czy bierności polityków wobec zmian klimatu.

Solidarity Of Arts
Festiwal Solidarity of Arts – święto sztuki, ludzi i idei – już po raz jedenasty odbywa się w Gdańsku. Od początku w artystycznym wyrazie odwoływał się do solidarności i wolności. Każda kolejna edycja jest próbą odczytania współczesnego świata z perspektywy sztuki. Projekt, choć w głównej mierze muzyczny, łączy różne gatunki sztuki i spotyka artystów z całego świata, zaangażowanych na rzecz obrony uniwersalnych wartości. Solidarity Of Arts zwraca uwagę na te idee, które w danym roku jawią się jako szczególnie ważne. W 2019 roku pod lupę bierze ODWAGĘ. Organizatorami festiwalu są Europejskie Centrum Solidarności i miasto Gdańsk.

Więcej TUTAJ


Miejsce: Gdańsk

Nazwa organizacji: Solidarity of Arts i Europejskie Centrum Solidarności

Adres: Europejskie Centrum Solidarności, plac Solidarności 1, Gdańsk

Strona internetowa: zobacz