Tytuł projektu

Państwo polskie po trzydziestu latach – ewolucja ustroju

W czerwcu 2019 roku mija 30 lat od wyborów 4 czerwca 1989 roku. Zapoczątkowały one przełom ustrojowy w bloku sowieckim, w tym w Polsce.

Jest to dogodny moment, by dokonać bilansu transformacyjnych sukcesów i porażek. Celem konferencji jest dokonanie oceny stanu polskiego państwa z „lotu ptaka”, z naciskiem na dziedziny rozstrzygające o jakości rządów, mające znaczący wpływ na życie obywateli i rozwój gospodarki.

O przedstawienie referatów w poszczególnych sesjach poprosiliśmy uczonych o znaczącym dorobku akademickim.

Na dwudniową konferencję złoży się osiem sesji. Każda zawiera dwie dwudziestominutowe prezentacje oraz część dyskusyjną. Konferencję otworząsesje obejmujące stan władzy sądowniczej, ustawodawczej (legislacja), i władzy wykonawczej (administracja). Następne sesje będą poświęcone: samorządowi regionalnemu i lokalnemu, partiom i ruchom politycznym, oraz przemianom ustroju społeczno-gospodarczego.

Źródło: http://isppan.waw.pl/wp-content/uploads/2016/02/Państwo-polskie-po-trzydziestu-latach-ewolucja-ustroju.pdf?fbclid=IwAR3rcKiH7dvd0sGTankNgVyYBGVmeKrLsEs1ivqBRdpYA4yOWYGYv6QMvys

Miejsce: Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego

Data: 24 czerwca 2019

Nazwa organizacji: Instytut Studiów Politycznych Polskiej Akademii Nauk, Instytut Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji Uniwersytetu Warszawskiego

Adres: ul. Dobra 56/66, Warszawa

Partnerzy: Rzeczpospolita