Tytuł projektu

Konkurs EKSPLOZJA’89 – przywołajmy wspomnienia Pokolenia X PL

Wspomnienia sprzed 35 lat powracają…? 
Przedstawiciele Pokolenia 50+, czyli Pokolenia X PL, to świadkowie przemian, bohaterowie zmian społecznych i ekonomicznych, którzy przeszli od epoki komunizmu do gospodarki wolnorynkowej, wykazując się elastycznością, otwartością na zmiany oraz gotowością do rozwoju! A teraz mają szansę podzielić się swoimi wspomnieniami oraz doświadczeniami z sprzed 35 lat w konkursie EKSPLOZJA’89 organizowanym przez Fundację Reflexion z portalem Flexi.pl.

Rok 2024 obfituje w rocznice kluczowych wydarzeń dla Polski, takich jak 35-lecie wolnych wyborów, 25-lecie przystąpienia Polski do NATO oraz 20-lecie przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. To właśnie te rocznice stanowią fundamenty dla konkursu EKSPLOZJA’89 organizowanego przez Fundację Reflexion z portalem Flexi.pl.

To wyjątkowa okazja, by przypomnieć i pokazać innym generacjom wkład, jaki włożyło w rozwój Polski Pokolenie X PL.

Dlaczego warto wziąć udział w konkursie EKSPLOZJA’89?

EKSPLOZJA jest symbolem nie tylko wybuchu zmian społecznych, politycznych 
i ekonomicznych, ale także siły i energii ludzi, którzy żyli w tych przełomowych czasach. Byli wtedy młodzi, wykorzystali możliwości i szanse, mimo trudności, gwałtownych przemian. Powstawały nowe firmy oraz zawody, a zmiany technologiczne przyspieszały rozwój i innowacyjność. 
Konkurs skierowany jest do dzisiejszego Pokolenia X PL, osób 50+, które chcą podzielić się wspomnieniami, osiągnięciami zawodowymi i osobistymi doświadczeniami. Poprzez dzielenie się historiami z młodości i doświadczeniami kolejnych lat, uczestnicy konkursu mają szansę pokazać, jak te wydarzenia wpłynęły na ich życie, kształtując postawy, energię, ścieżkę zawodową i przyszłość.

Zasady konkursu

Zgłoszenia przyjmowane są poprzez formularz kontaktowy na stronie: https://flexi.pl/kontakt oraz bezpośrednio na adres e-mailowy: kontakt@flexi.pl. Zadaniem konkursowym jest przesyłanie fotografii wraz z opisem swoich doświadczeń zawodowych i prywatnych z 35 lat. Jury oceni prace pod względem spójności, kreatywności, związku z tematem i estetyki. Do wygrania są atrakcyjne nagrody – nagroda główna 1 000 zł oraz dwie nagrody dodatkowe po 500 zł.

Harmonogram konkursu
•       Start przyjmowania zgłoszeń – 8 kwietnia 2024 r.
•       Zamknięcie listy zgłoszeń – 27 maja 2024 r.
•       Weryfikacja zgłoszeń przez Jury – 28 oraz 29 maja 2024 r.
•       Wyłonienie i poinformowanie Zwycięzców – 03 czerwca 2024 r.
•       Ogłoszenie Zwycięzców – 03 czerwca 2024 r.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie EKSPLOZJA’89, by razem odkrywać i celebrować historię i potencjał Pokolenia Zmiany!

Weź udział: https://flexi.pl/konkurs-eksplozja-89

Miejsce: Online

Nazwa organizacji: Fundacja Reflexion oraz Flexi.pl

Adres: ul. Winklera 14, 60-247 Poznań

Osoba kontaktowa: Adrianna Lewandowska

Telefon: 885 858 793

E-mail: a.lewandowska@flexi.pl

Strona internetowa: zobacz

Rodzaj działalności: Organizacja pozarządowa

Partnerzy: Partnerzy konkursu Patronat honorowy: Regionalne Centrum Wolontariatu „Centerko”. Patroni medialni: Compass-rozwoju – Anna Gierasimowicz, Express Biznesu, portal Kobieta50plus.pl, Krajowa Izba Managerów Opieki Senioralnej, Podlaskisenior.pl, Senior App, Super Senior, Fundacja Via Salutis, Dorota Hetmańczyk-Żuchalska – coach kariery.