Tytuł projektu

Oddech Muzyki

16 czerwca zapraszamy do Wawerskiego Centrum Kultury (ul. Żegańska 1a) na godzinę 19:00. Tym razem wydarzenie będzie bardziej spektaklem niż koncertem.
Dwa zespoły: Camerata Varsovia oraz Warszawski Chór Międzyuczelniany postanowiły zorganizować wyjątkowy koncert dla uczczenia 20-lecia wejścia Polski do Unii Europejskiej. Na tę uroczystość wybrały pieśni znane w Polsce i popularną muzykę krajów, które wstępowały do Unii razem z nami.
Wspólny śpiew dwóch zespołów nadaje spektaklowi wymiar symbolu. Choć utwory pochodzą z różnych stron i są śpiewane w różnych językach, wspólnota oddechu, głosów i pieśni wywołuje wzruszenia i radość, a także poczucie siły i piękna.
Chóry wspomaga zespół instrumentalny o wdzięcznej nazwie „kapela ad hoc”, powstał bowiem na potrzeby tego wydarzenia. Melodie naszych sąsiadów zapraszają do tańca.

Pomysłodawcą koncertu jest Mik Kuczkiewicz, a reżyserem Artur Niedziółka.
Spektakl „Oddech muzyki” wciela w życie słowa Antoine’a de Saint Exupery, który napisał w swojej książce pt. „Twierdza”: „Na morzach szerokich bywają ludzie, których trawi miłość do nieistniejącej wyspy. Na pokładzie statku śpiewają o niej pieśni i są szczęśliwi. Nie wyspa daje im pełnię szczęścia, ale pieśń o niej.”

Miło nam poinformować, że pan Jan Truszczyński raczył uhonorować swoim patronatem, nasz projekt uczczenia 20-u lat obecności Polski w Unii Europejskiej.
W latach 1996–2001, pan Jan Truszczyński pełnił urząd ambasadora RP przy Unii Europejskiej w Brukseli. Po powrocie do Polski, od października 2001 był podsekretarzem stanu w MSZ, i jako pełnomocnik rządu, był głównym negocjatorem w sprawie naszego członkostwa w Unii Europejskiej.

Bilety (30 zł) można kupić on-line na biletyna pl. https://biletyna.pl/koncert/Wawerskie-Centrum-Kultury-16-czerwca-2024-r-ODDECH-MUZYKI-czyli-koncert-na-dwa-chory lub w kasie Wawerskiego Centrum Kultury (pn-pt 9:00-16:00)

Miejsce: Wawerskie Centrum Kultury

Nazwa organizacji: Fundacja Promocji Twórczości Amatorskiej "Cantica"

Adres: ul. Krakowskie Przedmieście 68, 00-322 Warszawa

Osoba kontaktowa: Katarzyna Zwierzchowska

Telefon: 602632655

E-mail: prezes@wchm.pl

Strona internetowa: zobacz

Rodzaj działalności: Organizacja pozarządowa

Partnerzy: Warszawski Chór Międzyuczelniany Camerata Varsovia Wawerskie Centrum Kultury